Polska

Gerätekonfigurator

Historia

 

1961

27 grudnia 1961 roku Rolf Huebner zakłada firmę GfG (Gesellschaft für Gerätebau) mbH.

GfG podpisuje z zarządem kopalni w Dortmundzie kontrakt na wyprodukowanie przenośnego czujnika gazu "Methanprüfer K95", pierwszego elektronicznego urządzenia do wykrywania gazu przeznaczonego do użytku w trudnych górniczych warunkach.

 

1962

Firma wprowadza do swojej oferty miernik poziomu metanu G 61. Kopalnia węgla "Minister Stein" zamawia ponad 400 urządzeń.

 

1964

GfG zajmuje miejsce lidera w produkcji przenośnych czujników gazu dla górnictwa dzięki przełomowym "Evameter G70" i "G70P". Do roku 1967 aż 15 tys. tych urządzeń trafia do jednej tylko firmy "Deutsche Steinkohle AG".

 

1966

GfG wchodzi na rynek amerykański dzięki kontraktowi z NMS (National Mine Service) w Pittsburgu.

W ciągu kolejnych 10 lat GfG sprzeda w Ameryce ponad 80 tys. detektorów gazu.

W Niemczech GfG zostaje partnerem firmy Ruhrgas i pełni rolę specjalisty do spraw wykrywania gazu w projekcie restrukturyzacji sieci gazowej w Zagłębiu Ruhry.

 

1967

GfG zaopatruje w przenośne czujniki gazu kopalnie na Węgrzech, w Polsce, Jugosławii, ZSRR i Czechosłowacji. W tym samym czasie podpisuje coraz to nowe kontrakty z firmami na rynku niemieckim.

 

1969

GfG produkuje kompletne systemy wykrywania gazu dla przemysłu górniczego, wyposażone w czujniki do pomiaru prędkości powietrza. Urządzenia trafiają do kopalni węgla na Węgrzech, w Jugosławii i Polsce.

 

1983

Hans-Joerg Huebner zostaje prezesem GfG.

Firma zaczyna wychodzić z ofertą poza swój pierwotny rynek górniczy. Rosnące zapotrzebowanie na dokładne i niezawodne systemy do wykrywania gazów, spowodowane między innymi coraz bardziej restrykcyjnymi przepisami bezpieczeństwa, pozwala GfG wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie zdobyte w przemyśle górniczym w nowych obszarach rynku.

 

1984

Dzięki inwestycjom w prace badawczo-rozwojowe, powstają nowe produkty odpowiadające na potrzeby nowych klientów. GfG zatrudnia już ponad 100 pracowników.

 

1991

Powstaje filia GfG w Szwajcarii - GfG AG.

Szwajcarka firma specjalizuje się w produkcji mierników wody, i w krótkim czasie staje się liderem na rynku technologii pomiarów jonoselektywnych w instalacjach chłodniczych.

 

1997

W USA GfG wykupuje firmę Dynamation Ltd., ustanawiając nową amerykańską filię firmy.

Pozwala to produktom GfG wejść na amerykański rynek. Nowa filia sprzedaje już istniejące urządzenia oraz opracowuje nowe rozwiązania specjalnie na rynek USA.

 

2000

GfG rozszerza swoją działalność jako firma międzynarodowa.

Oprócz filii w USA, Singapurze, RPA i Szwajcarii, powstaje globalna sieć dystrybucji sprzedająca produkty firmy i zapewniająca wsparcie dla nowych klientów na całym świecie.

 

2003

Powstaje GfG Polska sp. z.o.o., umacniając pozycję firmy na rynku Europy Wschodniej.

 

2006

W Wielkiej Brytanii powstaje GfG Europe Ltd., centrala sprzedaży i wsparcia dla nie-niemieckojęzycznych krajów w Europie. Lokalizacja w pobliżu lotniska Stansted pozwala na dostarczanie standardowych produktów klientom z Europy już w ciągu jednego dnia.

W tym samym roku GfG wprowadza na rynek rewolucyjny czujnik gazu G450, który jako pierwsze urządzenie do pomiaru gazu zostaje odznaczone prestiżową nagrodą Red Dot Design Award, za unikalny design i funkcjonalność.

 

2007

Na rynek trafia siostrzany produkt G450, nowy czujnik gazu G460, i od razu wzbudza ogromne zainteresowanie. Wielu klientów firm konkurencyjnych postanawia skorzystać z usług GfG, wybierając najwyższą jakość produktów i obsługi. Zaufanie klientów procentuje podpisaniem przez GfG kontaktu na dostarczenie czujników Microtector II G460 dla Deutsche Telecom. Jest to największy kontrakt na dostarczenie urządzeń do pomiaru gazu w 2007 roku.

 

2008

GfG wciąż notuje silny wzrost, odbiegający znacznie od średniej w branży. Liczba pracowników firmy na całym świecie zwiększa się do ponad 250. Kolejne inwestycje w działalność badawczo-rozwojową pozwalają na wprowadzanie nowych, innowacyjnych produktów.

Karte der GfG Standorte

GfG Polska Sp.z o.o

ul. Estetyczna 4/C9
43-105 Tychy Polska